Dojicí technologie

Odborné centrum WestfaliaSurge

Pro širokou zemědělskou veřejnost provádíme:
Předprojektovou a projektovou přípravu výstavby a rekonstrukce zemědělských staveb
Finanční rozbory a finanční zajištění akcí
Zpracování podkladů pro dotační programy
Realizaci akcí

Dojicí technologie

Koncepce dojení WestfaliaSurge nabízí na našem trhu čtyři základní typy dojení:

  • dojení v dojírnách AUTOTANDEMOVÝCH
  • dojení v dojírnách RYBINOVÝCH a Side by Side
  • dojení v dojírnách KRUHOVÝCH - AUTOROTOR
  • dojení potrubní potrubní a konvové

Autotandemová dojírna

Stále více výrobců mléka požaduje techniku dojení, která je koncipována pro oddělené - individuální dojení s všestrannou péčí o zvíře.

Koncepce autotandemu znamená více pohodlí pro zvíře i dojiče a splňuje předpoklady pro plynulé a klidné dojení s prvotřídními výsledky.


Pracovní podmínky pro dojiče se zde značně zlepšují, protože rovnoměrné rozložení práce a zvýšené pohodlí pro obsluhu odstraňují jednostranné psychické vypětí a tělesné zatížení.


Autotandem odstraňuje tlačenice a stres zvířat, protože výměna zvířat v jednotlivých boxech se reguluje automaticky pomocí fotobuněk a zvířata vcházejí a vycházejí z boxu samostatně a v klidu. Všechny branky jsou podtlakově ovládány, čímž je zaručen bezpečný a tichý chod.

Oddělené - individuální boxy autotandemu přináší do procesu dojení klid a pohodu, umožňují odstranit čekání na těžko dojitelné krávy, umožňují dobře zvířata sledovat a vyhodnotit jejich kondici a zdravotní stav. Díky individuálním dojícím boxům se neklid nervózních zvířat nepřenáší na ostatní.


Individuální přístup k dojnici - AUTOTANDEM - je vhodný pro jakoukoliv velikost stáda.

Rybinová dojírna

Koncepce rybinových dojíren se vyznačuje skupinovým nástupem a odchodem dojnic. Konstrukce dojícího stání se dodává v mnoha variantách, přičemž u všech se jedná o robustní stabilní konstrukce z pozinkovaných trubek.


Dvojitá tvarovaná trubka chrání dojiče a zajišťuje bezpečnost při práci. Příčné postavení zvířete umožňuje uspokojivé sledování vemene a celkově promyšlená konstrukce udává průběhu dojení vyrovnané tempo.


Pneumaticky ovládané - v elektrickém nebo manuálním provedení, vstupní a výstupní branky určují tempo na dojírně. Obsluha může ovládat vstupní a výstupní branky z každého druhého obslužného místa, což podporuje rychlou výměnu skupin a zkracuje dobu nástupu na dojírnu.


Na přání je možné dodat i zavěšené provedení EUROCLASS FT bez sloupků. Rybinová dojírna ve visutém provedení poskytuje dojiči ještě větší volnost při práci, lepší přehled na dojírně, volný přístup k vemeni.

Kruhová dojírna - autorotor

AUTOROTOR je vysoce výkonná dojírna vhodná pro střední a velká stáda dojnic. Až dosud vyžadovala péče o stáda dojnic velké, obtížně zvládnutelné pracovní nasazení.

že tomu tak již dnes nemusí být dokazuje heslo WestfaliaSurge:
1+1=100.


S novou karuselovou dojírnou AUTOROTOR totiž zvládne jeden dojič podojit sto krav za hodinu. Tímto způsobem dosáhnete vysokého výkonu za kratší čas a s menším počtem zaměstnanců.

AUTOROTOR zaručuje vysokou kvalitu procesu dojení, plynulost, zefektivnění a zrychlení práce dojiče. Dojič si též ušetří zbytečný pohyb po dojírně a má lepší přehled o zvířatech.

AUTOROTOR dává možnost individuální péče o dojnice, méně stresu pro zvíře.

AUTOROTOR je typický velkým množstvím dojících stání na malém prostoru.


V naší nabídce jsou obsaženy dojírny s 10 až 40 dojícími stáními, jiné velikosti dodáme na základě Vaší poptávky.

Kontakt

JménoTelefonMobilE-mail
Pavel Vochozka387 316 077602 118 617p.vochozka@agpnova.cz

Rekonstrukce stáje a dojírna Březník

Rekonstrukce stáje ZD Police

Výstavba stáje a dojírny Zhoř

Kunratice stáj a dojírna

Návrh a PD Dojírna želiv

Návrh a PD Dojírna Sobotka

Copyright © 2005 - 2020, All Rights Reserved

Informace k GDPR zde.